Cookie Consent by Free Privacy Policy website

6 tipov, ako naučiť svojho domáceho miláčika spať v pelechu

pejsek

Je jasné, že psa ani mačku nemožno nútiť, aby si ustlali v novom pelechu. Zviera musí samo tzv. cítiť  pelech,  dotknúť, preskúmať, zvyknúť si naňho.

Zvieraťu nezáleží na tom, či je pelech nový, či má takú alebo onakú farbu. Hlavnou vecou pre zvieratko je, aby v ňom pohodlne odpočívalo a dôverovalo mu.

Ak sa váš pes alebo mačka stále necíti v pelechu  príliš pohodlne, môžete vyskúšať tieto pomôcky:

  1. Najprv pelech vyperte (pri 30 stupňoch, bez pracieho prášku a len so zmäkčovačom). Váš domáci miláčik má veľmi citlivý čuch a môže ho odradiť novosť pelechu. Vyberte vôňu, ktorú pozná. Ak napríklad váš domáci miláčik rád leží s vami v posteli v spálni, použite zmäkčovač na posteľnú bielizeň. S vôňou to však nepreháňajte, aby sa jej účinok nevytratil.

  2. Skúste pelech vystlať obľúbenou dekou zvieraťa. Možno tou, na ktoré ležal pes pred vchodovými dverami. Prípadne ju môžete vystlať svojím prepoteným tričkom...

  3. Pelech umiestnite na obľúbené miesto zvieraťa. Čoskoro uvidíte, či ho zviera prijme alebo nie. Keď si zviera na pelech zvykne, môžete ho skúsiť umiestniť na potrebné miesto.

  4. Do pelechu dajte obľúbenú hračku domáceho maznáčika. Či už ide o balóniky, hračky v tvare kostí, myši alebo rôzne mačacie hračky. Zvieratá sa rady hrajú, takže tento trik má určite veľkú šancu na úspech.

  5. Pred pelech umiestnite misku na jedlo. Zviera sa naje a potom určite využije prvé miesto, ktoré uvidí na odpočinok.

  6. Zavedenie uspávacieho rituálu s pochúťkou alebo príkazom. Odmena zabezpečí, aby zviera vedelo, kde si má počas "noci" ľahnúť.

 

A som si istý, že existuje ešte niekoľko takýchto zoznamovacích trikov. Úprimne dúfam, že vám tento článok pomôže vyriešiť prípadné problémy s "aklimatizáciou" vášho domáceho maznáčika na novú pelech.